L4K212BJ474KD-T
- Manufacturer Part Number:
- L4K212BJ474KD-T
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.47UF 10V X5R 0805
- Capacitance :
- 0.47µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 10 V