E2K110B7104KB-T
- Manufacturer Part Number:
- E2K110B7104KB-T
- Manufacturer/Brand:
- Taiyo Yuden
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0504
- Manufacturer :
- Taiyo Yuden
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 0.1µF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0504 (1410 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
- Supplier Device Package :
- 0405 (1012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V