CKCL22X5R0J105M085AA
Manufacturer Part Number:
CKCL22X5R0J105M085AA
Part of Description:
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V X5R 0805
Capacitance :
1µF
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V