CKCL22X7R1C104M
Manufacturer Part Number:
CKCL22X7R1C104M
Part of Description:
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0805
Capacitance :
0.1µF
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V