CKCL22C0G1H151K085AA
- Manufacturer Part Number:
- CKCL22C0G1H151K085AA
- Part of Description:
- CAP ARRAY 150PF 50V NP0 0805
- Capacitance :
- 150pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V