CKCM25X5R0J474M080AA
Manufacturer Part Number:
CKCM25X5R0J474M080AA
Part of Description:
CAP ARRAY 0.47UF 6.3V X5R 0504
Capacitance :
0.47µF
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension :
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V