CKCM25X5R1A223M
Manufacturer Part Number:
CKCM25X5R1A223M
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
CAP ARRAY 0.022UF 10V X5R 0504
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
0.022µF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0504 (1410 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V