CKCM25C0G1H101K060AA
Manufacturer Part Number:
CKCM25C0G1H101K060AA
Part of Description:
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0504
Capacitance :
100pF
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0504 (1410 Metric)
Size / Dimension :
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V