CKCA43C0G1H100F100AA
- Manufacturer Part Number:
- CKCA43C0G1H100F100AA
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10PF 50V NP0 1206
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 10pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.045" (1.15mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±1pF
- Voltage - Rated :
- 50 V