CKCL44X7R1C223M085AA
Manufacturer Part Number:
CKCL44X7R1C223M085AA
Part of Description:
CAP ARRAY 0.022UF 16V X7R 0805
Capacitance :
0.022µF
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V