CKCL44X7R1H471M085AA
Manufacturer Part Number:
CKCL44X7R1H471M085AA
Part of Description:
CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0805
Capacitance :
470pF
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V