EZA-NPE221M
- Manufacturer Part Number:
- EZA-NPE221M
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- CAP ARRAY 220PF 25V E 2512
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 220pF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 8
- Package / Case :
- 2512 (6431 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- E
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V