CA0508MRX7R9BB102
- Manufacturer Part Number:
- CA0508MRX7R9BB102
- Part of Description:
- CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
- Capacitance :
- 1000pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Package / Case :
- 0508 (1220 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 0508 (1220 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V