MRRC440V5/55
- Manufacturer Part Number:
- MRRC440V5/55
- Part of Description:
- CAP ARRAY 5UF/55UF 440V RADIAL
- Capacitance :
- 5µF, 55µF
- Height - Seated (Max) :
- 3.880" (98.43mm)
- Size / Dimension :
- 2.500" Dia (63.50mm), Lip
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Rated :
- 440 V