MRRC440V5/40
- Manufacturer Part Number:
- MRRC440V5/40
- Part of Description:
- CAP ARRAY 5UF/40UF 440V RADIAL
- Capacitance :
- 5µF, 40µF
- Height - Seated (Max) :
- 4.330" (110.00mm)
- Size / Dimension :
- 2.070" Dia (52.60mm), Lip
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Rated :
- 440 V