MRRC370V5/30
- Manufacturer Part Number:
- MRRC370V5/30
- Part of Description:
- CAP ARRAY 5UF/30UF 370V RADIAL
- Capacitance :
- 5µF, 30µF
- Height - Seated (Max) :
- 2.950" (75.00mm)
- Size / Dimension :
- 2.070" Dia (52.60mm), Lip
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Rated :
- 370 V