MRRC370V7R5/50
Manufacturer Part Number:
MRRC370V7R5/50
Part of Description:
CAP ARRAY 7.5UF/50UF 370V RADIAL
Capacitance :
7.5µF, 50µF
Height - Seated (Max) :
4.330" (110.00mm)
Size / Dimension :
2.070" Dia (52.60mm), Lip
Tolerance :
±6%
Voltage - Rated :
370 V