MRRC370V5/15
- Manufacturer Part Number:
- MRRC370V5/15
- Part of Description:
- CAP ARRAY 5UF/15UF 370V RADIAL
- Capacitance :
- 5µF, 15µF
- Height - Seated (Max) :
- 2.170" (55.00mm)
- Size / Dimension :
- 2.070" Dia (52.60mm), Lip
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Rated :
- 370 V