CAP-15/5/440
- Manufacturer Part Number:
- CAP-15/5/440
- Part of Description:
- CAP FILM 15UF/5UF 370-440V OVL
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 5µF, 15µF
- Circuit Type :
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP) Film, Metallized
- Chassis Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Size / Dimension :
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage - Rated :
- 440 V