P21BNL300MA03976T
- Manufacturer Part Number:
- P21BNL300MA03976T
- Manufacturer/Brand:
- Knowles Dielectric Labs
- Part of Description:
- CAP ARRAY 30PF 10000PF 10V X5R
- Manufacturer :
- Knowles Dielectric Labs
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 30pF, 10000pF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.020" L x 0.010" W (0.50mm x 0.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0201 (0603 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V