AC0508JRNPO9BN220
Manufacturer Part Number:
AC0508JRNPO9BN220
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
CAP ARRAY 22PF 50V C0G/NP0 0508
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
22pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50 V