CA064X473K5RAC7800
- Manufacturer Part Number:
- CA064X473K5RAC7800
- Part of Description:
- CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0612
- Capacitance :
- 0.047µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V