CA0508KRX7R7BB103
- Manufacturer Part Number:
- CA0508KRX7R7BB103
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0508
- Capacitance :
- 10000pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V