CA0508KRNPO9BN330
- Manufacturer Part Number:
- CA0508KRNPO9BN330
- Part of Description:
- CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0805
- Capacitance :
- 33pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V