W2A4YC103KAT2A
- Manufacturer Part Number:
- W2A4YC103KAT2A
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0508
- Capacitance :
- 10000pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Size / Dimension :
- 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V