CA064X103K5RAC7800
- Manufacturer Part Number:
- CA064X103K5RAC7800
- Manufacturer/Brand:
- KEMET
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612
- Manufacturer :
- KEMET
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 10000pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0612 (1632 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V