PF-27N25WQ
- Manufacturer Part Number:
- PF-27N25WQ
- Manufacturer/Brand:
- Mallory Sonalert Products Inc.
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 12V 30MM FLANGE
- Manufacturer :
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 15mA
- Driver Circuitry :
- Indicator, Internally Driven
- Duration :
- 3 PPS
- Frequency :
- 2.5kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.638" (16.20mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Panel Mount, Flange
- Operating Mode :
- Pulse, Fast
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.181" Dia (30.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 90dB @ 12V, 30cm
- Technology :
- Piezo
- Termination :
- Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12 V
- Voltage Range :
- 3 ~ 28V