AI-2429-TWT-12V-4-R
- Manufacturer Part Number:
- AI-2429-TWT-12V-4-R
- Manufacturer/Brand:
- PUI Audio, Inc.
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 12V 23.8MM TH
- Manufacturer :
- PUI Audio, Inc.
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 8mA
- Driver Circuitry :
- Indicator, Internally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 2.9kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.650" (16.50mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.937" Dia (23.80mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 95dB @ 12V, 10cm
- Technology :
- Piezo
- Termination :
- PC Pins
- Voltage - Rated :
- 12 V
- Voltage Range :
- 3 ~ 20V