BVT-M-R00136-5.0
Manufacturer Part Number:
BVT-M-R00136-5.0
Manufacturer/Brand:
Isabellenhuette USA
Part of Description:
RESISTOR - ISA-WELD SHUNT, 0.001
Manufacturer :
Isabellenhuette USA
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.027" (0.69mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
5.5W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1.36 mOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±80ppm/°C
Tolerance :
±5%