VMS-R680-1.0-U
Manufacturer Part Number:
VMS-R680-1.0-U
Part of Description:
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.68,
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
4W
Resistance :
680 mOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Tolerance :
±1%