PU5931FKM130R003L
- Manufacturer Part Number:
- PU5931FKM130R003L
- Part of Description:
- RES 0.003 OHM 1% 5W 5931
- Height - Seated (Max) :
- 0.069" (1.76mm)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 170°C
- Power (Watts) :
- 5W
- Resistance :
- 3 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±75ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%