SMK-R033-1.0
Manufacturer Part Number:
SMK-R033-1.0
Part of Description:
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.033
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
33 mOhms
Size / Dimension :
0.120" L x 0.060" W (3.05mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%