VMP-R015-1.0-U
Manufacturer Part Number:
VMP-R015-1.0-U
Part of Description:
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.015
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
15 mOhms
Size / Dimension :
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Tolerance :
±1%