PU3921JKMP50R002L
- Manufacturer Part Number:
- PU3921JKMP50R002L
- Part of Description:
- RES 0.002 OHM 5% 5W
- Height - Seated (Max) :
- 0.058" (1.48mm)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 170°C
- Power (Watts) :
- 5W
- Resistance :
- 2 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±75ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%