PU3921JKM130R001L
- Manufacturer Part Number:
- PU3921JKM130R001L
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO
- Part of Description:
- RES 0.001 OHM 5% 3W
- Manufacturer :
- YAGEO
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.19mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 275°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Power (Watts) :
- 3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 1 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±75ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%