PZ2W680MNN1250
- Manufacturer Part Number:
- PZ2W680MNN1250
- Manufacturer/Brand:
- Chinsan (Elite)
- Part of Description:
- ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
- Manufacturer :
- Chinsan (Elite)
- Product Category :
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 68 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 2.047" (52.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 720 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 400 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 450 V