SRB35V4R7M-UT
- Manufacturer Part Number:
- SRB35V4R7M-UT
- Part of Description:
- CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
- Capacitance :
- 4.7 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.217" (5.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V