600D107G070DL4
- Manufacturer Part Number:
- 600D107G070DL4
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale
- Part of Description:
- CAP ALUM 100UF 70V AXIAL
- Manufacturer :
- Vishay Dale
- Product Category :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- Voltage - Rated :
- 70 V