RU3216JR043CS
Manufacturer Part Number:
RU3216JR043CS
Part of Description:
RES 0.043 OHM 5% 1/2W 1206
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
43 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%