RU1005FR082CS
Manufacturer Part Number:
RU1005FR082CS
Part of Description:
RES 0.082 OHM 1% 1/8W 0402
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
82 mOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%