73WL4R100J
Manufacturer Part Number:
73WL4R100J
Part of Description:
RES 0.1 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
100 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%