73L4R68J
Manufacturer Part Number:
73L4R68J
Part of Description:
RES 0.68 OHM 5% 1/4W 1206
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
680 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%