73L3R47F
Manufacturer Part Number:
73L3R47F
Part of Description:
RES 0.47 OHM 1% 1/8W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
470 mOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%