RPC163R6JTP
- Manufacturer Part Number:
- RPC163R6JTP
- Part of Description:
- RES 3.6 OHM 1/4W 5% 0603
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 3.6 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%