D1CPA0612RR002FF-T50
- Manufacturer Part Number:
- D1CPA0612RR002FF-T50
- Manufacturer/Brand:
- Thin Film Technology Corp.
- Part of Description:
- RES 0612 100PPM 0.002 OHM 1.0% 1
- Manufacturer :
- Thin Film Technology Corp.
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 2 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.061" L x 0.126" W (1.55mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 0612
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%