D1CPC0306RR002FF-T50
- Manufacturer Part Number:
- D1CPC0306RR002FF-T50
- Part of Description:
- RES 0306 100PPM 0.002 OHM 1.0% 0
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Resistance :
- 2 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%