D1CPC0306QR005FF-T50
- Manufacturer Part Number:
- D1CPC0306QR005FF-T50
- Manufacturer/Brand:
- Thin Film Technology Corp.
- Part of Description:
- RES 0306 50PPM 0.005 OHM 1.0% 0.
- Manufacturer :
- Thin Film Technology Corp.
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Wide 0603 (1608 Metric), 0306
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 5 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0306
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%