D1WEL1206MR004F-T5
- Manufacturer Part Number:
- D1WEL1206MR004F-T5
- Part of Description:
- RES 1206 50PPM 0.004 OHM 1.0% 1.
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 4 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%