D1WEL0612MR003F-T5
- Manufacturer Part Number:
- D1WEL0612MR003F-T5
- Part of Description:
- RES 0612 100PPM 0.003 OHM 1.0% 1
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Power (Watts) :
- 1.5W
- Resistance :
- 3 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.067" L x 0.129" W (1.70mm x 3.28mm)
- Supplier Device Package :
- 0612
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%