D1WEL0805CR402F-T5
- Manufacturer Part Number:
- D1WEL0805CR402F-T5
- Part of Description:
- RES 0805 50PPM 0.402 OHM 1.0% 0.
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 402 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.083" L x 0.053" W (2.11mm x 1.35mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%